Ta strona korzysta z plików cookie.

Wydarzenia

Wydarzenia

Prezentujemy wywiad

Prezentujemy wywiad z prof. Krystyną Iglicką na temat kryzysu gospodarczego i powrotów z Wielkiej Brytanii, który opublikował polonijny 'Polish Express’

7 kwietnia 2009
Wydarzenia

Migracje i demografia – Wspólne wyzwania dla Europy

7 grudnia odbyła się konferencja pt. „Migracje i demografia – Wspólne wyzwania dla Europy”

7 grudnia 2009
Wydarzenia

Wideokonferencja na temat „zielonych” miejsc pracy

9 grudnia Centrum Stosunków Międzynarodowych we współpracy z Ambasadą Amerykańską zorganizowało wideokonferencję na temat możliwości rozwoju „zielonych” miejsc pracy w sektorze odnawialnych źródeł energii.

9 grudnia 2009
Wydarzenia

Wywiad z Wojciechem Borodziczem-Smolińskim w Nowym Czasie

11 grudnia 2009 w internetowym wydaniu białoruskiego Nowego Czasu ukazał się wywiad z Wojciechem Borodziczem Smolińskim.

11 grudnia 2009
Inne

Prezentujemy pierwszy numer Biuletynu Niemieckiego

Powołując do życia Biuletyn Niemiecki chcemy Państwu udostępnić kompetentne informacje i analizy wybranych procesów politycznych, gospodarczych, społecznych i kulturowych mających istotny wpływ na Niemcy. Kierujemy go do osób zajmujących się stosunkami polsko-niemieckimi i międzynarodowymi, do urzędników administracji centralnej i terytorialnej, polityków, posłów i senatorów, dziennikarzy oraz studentów.

9 grudnia 2009
Wydarzenia

Analizy i Opinie nr 4

Prezentujemy Państwu analizę wybitnego eksperta w dziedzinie energetyki – prof. dr hab. inż. Jana Popczyka, który gościnnie w ramach serii „Analizy i Opinie CSM” ocenia możliwości realizacji celów Pakietu 3X20 związanych z redukcją emisji w świetle różnych technologii.

30 listopada 2009
Wydarzenia

Migracje i Demografia. Wspólne wyzwania dla Europy – 7 grudnia w CSM

7 grudnia 2009 w Centrum Stosunków Międzynarodowych odbędzie się konferencja pt „Migracje i Demografia. Wspólne wyzwania dla Europy. Doświadczenie Niemiec i Polski.”

1 grudnia 2009
Wydarzenia

Poland and Czech Republic – Fields of Cooperation

W dniach 9-10 listopada 2009 r. Centrum Stosunków Międzynarodowych przy wsparciu Ministra Spraw Zagranicznych RP zorganizowało seminarium polsko-czeskie, zatytułowane „Poland and Czech Republic – Fields of Cooperation”.

10 listopada 2009
Wydarzenia

Prezentujemy kolejny numer Analiz i Opinii.

Tekst pt. „Architektura finansowa nowego porozumienia klimatycznego – przegląd proponowanych rozwiązań” autorstwa Jana Bazyla.

30 listopada 2009
Wydarzenia

CSM zaprasza na spotkanie pt. „Current state of transatlantic relations – French perspective”

Już w najbliższą środę (25.11) odbędzie się seminarium eksperckie z Francois Lafond – dyrektorem Paryskiego Biura German Marshall Fund of the United States.

18 listopada 2009
Wydarzenia

Prof. Krystyna Iglicka w The Guardian

The Guardian ukazał się artykuł pt.: „Poland: the lost generation that fled hard-fought freedoms” z udziałem prof. Iglickiej.

9 listopada 2009
Wydarzenia

Ambasador Richard Morningstar w CSM

Ambasador Richard Morningstar spotkał się z publicznością podczas spotkania zorganizowanego 13 listopada 2009 w Centrum Stosunków Międzynarodowych (CSM). Dostępne jest nagranie z konferencji.

16 listopada 2009
Wydarzenia

Analizy i Opinie CSM: „Potencjał dla rozwoju inteligentnych sieci elektroenergetycznych w Polsce”

Prezentujemy drugi tekst z serii Analizy i Opinie CSM – wyzwania dla gospodarki zatytułowany „Potencjał dla rozwoju inteligentnych sieci elektroenergetycznych w Polsce” autorstwa Katarzyny Snyder.

13 listopada 2009
Wydarzenia

Duże zainteresowanie wywiadem z prof. Iglicką

Z przyjemnoscia informujemy, ze wywiad z Krystyną Iglicką doczekał sie przeszło 600 komentarzy internautów. Poniżej prezentujemy komentarz i zbiorczą odpowiedź.

13 listopada 2009
Wydarzenia

Transatlantycka Rada Energetyczna: Jak uniknąc kolejnej porażki

Zapraszamy do zapoznania się z dwoma nowymi tekstami z serii Analizy i Opinie autorstwa Patryka Pawlaka.

12 listopada 2009
Wydarzenia

Wywiad z Krystyna Iglicką

Wywiad z Krystyna Iglicką oraz wyniki raportu CSM na temat „pułapki migracyjnej” i powrotOw Polakow ukazaly się jako „cover story” w prasie polonijnej.

16 listopada 2009
Wydarzenia

Zmiany klimatu – wyzwania dla gospodarki

Prezentujemy pierwszy tekst z serii „Zmiany klimatu – wyzwania dla gospodarki.” Analiza traktuje o roli, jaką węgiel ma szansę odegrać w procesie kształtowania bezpieczeństwa energetycznego, dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii.

28 października 2009
Wydarzenia

Eugeniusz Smolar na konferencji „Rosja i Unia Europejska w polityce światowej”

26 października Eugeniusz Smolar wystąpił na konferencji „Rosja i Unia Europejska w polityce światowej” organizowanej przez Moskiewski Państwowy Instytut Stosunków Międzynarodowych. Eugeniusz Smolar, były prezes CSMu, wziął udział w panelu „Interakcje Rosji i Unii Europejskiej w szerokim kontekście bezpieczeństwa międzynarodowego”.

26 października 2009
Wydarzenia

Debata „Kioto-Kryzys-Kopenhaga”

W dniu 22 października w CSM odbyła się debata pt.; Kioto- Kryzys-Kopenhaga”  z udziałem Ministra Środowiska Macieja Nowickiego, Ambasadora Janusza Reitera, redaktora Michała Kobosko oraz redaktora Konrada Niklewicza. 

22 października 2009
Wydarzenia

Ekspercki most energetyczny Warszawa – Waszyngton

15 Października 2009 Centrum Stosunków Międzynarodowych we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych zorganizowało ekspercką wideokonferencję na temat potencjału dla rozwoju inteligentnych sieci elektroenergetycznych („smart grid”) w Polsce.

20 października 2009