Ta strona korzysta z plików cookie.

Ukazała się nowa książka

15 października 2008
Wydarzenia

Ukazała się książka prof. Krystyny Iglickiej „Kontrasty migracyjne Polski. Wymiar transatlantycki”. W książce zaprezentowane zostały przełomowe wyniki badań nad strategiami i zachowaniami polskich migrantów zarobkowych w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych po 1 maja 2004 roku.

Mamy przyjemność poinformować, że ukazała się książka prof. Krystyny Iglickiej „Kontrasty migracyjne Polski. Wymiar transatlantycki„. W książce zaprezentowane zostały przełomowe wyniki badań nad strategiami i zachowaniami polskich migrantów zarobkowych w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych po 1 maja 2004 roku. Krystyna Iglicka – na przykładzie analizy polityk migracyjnych dwóch krajów (USA i Wielka Brytania), związanych z atlantycką ideą i współpracą – stara się odpowiedzieć na fundamentalne pytanie o czynniki, które powodują, że państwo decyduje się i podejmuje wysiłek wprowadzenia zmian w polityce migracyjnej.Przyszłe zmiany w trendach ludnościowych i strategiach polityk migracyjnych w Europie Środkowej stanowią nie lada wyzwanie zarówno dla uczonych, jak i polityków. Książka ta, w której rekomendowane są różne opcje, pomocna powinna być nie tylko badaczom, lecz także wszystkim zainteresowanym szeroko rozumianą problematyką polityki migracyjnej.

Książkę można kupić poprzez stronę internetową Wydawnictwa Naukowego Scholar.

KRYSTYNA IGLICKA – ekonomista i demograf. Profesor w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego w Warszawie, dyrektor Centrum Demografii i Migracji. Koordynator Programu Migracje i Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Centrum Stosunków Międzynarodowych. Ekspert Komisji Europejskiej w dziedzinie mobilności międzynarodowej obywateli nowych państw członkowskich. Stypendystka Fulbrighta na University of Pennsylvania, Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej, Foreign and Commonwealth Office i Brytyjskiej Akademii Nauk na University College London. Wykładała na wielu amerykańskich i europejskich uniwersytetach. Autorka monografii i artykułów naukowych publikowanych przez najbardziej prestiżowych wydawców w USA, Wielkiej Brytanii i Polsce.