Ta strona korzysta z plików cookie.

„Zachód, w tym i Niemcy, zdaje sobie sprawę z tego, że to, co zrobił Putin, dyskwalifikuje Rosję, zwłaszcza jako partnera w polityce i biznesie” – mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych [11.07.2022]

11 lipca 2022
CSM w mediach

My na wschodniej flance wiemy, że nie da się tego zrobić, duża część opinii publicznej na Zachodzie też to wie, a Niemcy to kraj gdzieś pomiędzy tymi opiniami – wyjaśniła ekspert ds. stosunków międzynarodowych – powiedziała dr Małgorzata Bonikowska.

Myślę, że nawet Gerhard Schroeder i jemu podobni doskonale zdają sobie sprawę z tego, czym ta inwazja jest, ale są na pasku finansowym Putina, tym bardziej Szuka się dziś w Europie rozwiązań, by zmienić Rosję w perspektywie długofalowej, ale tego nie zrobi się bez Rosjan, są bowiem tacy Rosjanie, którzy myślą inaczej. Trochę podobnie, jak w krajach byłego już bloku wschodniego – też stawiało się wtedy na myślących ludzi, którzy nie godzili się na ówczesną politykę. Trzeba także tych Rosjan zachęcać do postawy antyputinowskiej, dać im argumenty – dodała.

Dowiedz się więcej