Ta strona korzysta z plików cookie.

„Ukraina jest postrzegana przez Amerykanów jako część ich świata. To jest atut, który posiada realne znaczenie” – powiedział w TVN24 Janusz Reiter, ekspert CSM [22.12.2022].

22 grudnia 2022
CSM w mediach

Wizyta prezydenta Ukrainy do Kongresu Stanów Zjednoczonych miała miejsce w niezwykle ważnym, trudnym, krytycznym momencie, kiedy widać, że Rosja wykorzystuje swoją podwójną przewagę. Przewagę liczebnąmaterialną i ludzką. Ukraina musi na to odpowiedzieć. A żeby odpowiedzieć, potrzebuje silnego wsparcia ze strony Zachodu, zwłaszcza Ameryki. Ukraina otrzymała takie zapewnienia o wsparciu, ale to nie znaczy, że wszystkie pytania o przyszłość tej wojny zostały już odpowiedziane – skomentował Janusz Reiter i były ambasador niedawną wizytę Zełenskiego w Waszyngtonie.

To nie jest jakiś odległy kraj, o którym niewiele wiadomo i słychać tylko w kontekście afer korupcyjnych. To jest dziś kraj, który reprezentuje, uosabia i walczy o wartości, w które wierzą Amerykanie. W tym sensie Ukraińcom udało się uzyskać wyraźną przewagę nad swoimi wrogami – podsumował Reiter.

Dowiedz się więcej