Ta strona korzysta z plików cookie.

„Trzeba pamiętać, że negocjacje dotyczące Brexitu się zaczną i musimy reprezentować wspólny front” – dr Małgorzata Bonikowska w radiu TOK FM [29.11.2016]

29 listopada 2016
CSM w mediach

Nie wiem, jak interpretować międzyrządowe konsultacje polsko-brytyjskie. Z jednej strony jest zupełnie zrozumiałe, że chcemy jako Polska mieć dobre relacje z bardzo istotnym krajem w Europie, który nadal jest w UE i póki nie rozpocznie procedury wyjścia jest krajem członkowskim na pełnych prawach. Natomiast jednocześnie trzeba pamiętać, że te negocjacje się zaczną i musimy reprezentować wspólny front. Pan minister Szymański potwierdza, że tak właśnie jest, że Polska nie będzie prowadzić odrębnych bilateralnych negocjacji z Wielką Brytanią, ale można powiedzieć, że taki wzmocniony kontakt i wizyta na bardzo ważnym szczeblu zastanawia. 

Chciałabym to interpretować bardziej jako sygnał dla Polaków, którzy są w Wielkiej Brytanii – jako zabieg komunikacyjny, PR-owy: „jesteśmy z Wami, dbamy o Wasze interesy”, niż gdyby to miał być jakiś proces polityczny, toczący się równolegle do negocjacji brytyjsko-unijnych – powiedziała dr Małgorzata Bonikowska, prezes CSM, w porannej audycji EKG, której gospodarzem był Maciej Głogowski z radia TOK FM.

Cała audycja dostępna jest tutaj.