„Tematyka ekologiczna i pro klimatyczna jest jak najbardziej dominująca i pozostanie taka w nowej kadencji” – Łukasz Polinceusz, ekspert CSM

Nie spodziewam się żadnego przełomu po szczycie UE w Brukseli. Ten temat budzi szereg kontrowersji, szczególnie w tych krajach, które nie są  w żaden sposób przygotowane do tych zmian. Z całą jest wśród nich Polska –  Łukasz Polinceusz, ekspert CSM, na antenie Radiowej Dwójki komentuje szczyt Unii Europejskiej w Brukseli.

To wynika z polityki, przeprowadzonej przez ostatnie lata. Nastawienie na węgiel powodowało, że znaczniej mniej myślano o alternatywnych źródłach energii. A co za tym idzie – nie do końca dostosowywano się tak mocno, jakby tego oczekiwała Unia Europejska.

Cieszy to, że dialog będzie prowadzony. Nie da się od tego uciec, za daleko poszliśmy, żeby udawać, że się nic nie dzieje – dodaje Łukasz Polinceusz, na antenie Radiowej Dwójki.

Audycja dostępna jest tutaj.

Menu
Gaziantep masaj Kutahya masaj Elazig masaj Trabzon masaj Malatya masaj Sivas masaj Ordu masaj Sakarya masaj Manisa masaj Mersin masaj Tokat masaj Afyon masaj Denizli masaj Kayseri masaj Eskisehir masaj Pamukkale mutlu son sanliurfa mutlu son Didim mutlu son sanliurfa mutlu son