Ta strona korzysta z plików cookie.

„Social economy can help Europe fly again” – konferencja CSM, ośrodka THINKTANK i partnerów w Brukseli

25 marca 2015
Wydarzenia

Młodzi ludzie nie są dla nas problemem, ale rozwiązaniem – powiedział laureat Nagrody Nobla, prof. Muhammad Yunus, podczas konferencji dotyczącej przyszłości kapitalizmu i ekonomii społecznej w Europie, zorganizowanej w Brukseli przez CSM, ośrodek THINKTANK, UN Global Compact i katedrę Yunusa w Polsce we współpracy z Konfederacją Lewiatan i Parlamentem Europejskim (biuro europosła Michała Boniego). Zaufajmy w potencjał ludzi. Każdy człowiek ma umiejętności, by być przedsiębiorczy, ale powstrzymują go przed tym różnego rodzaju regulacje. Gdy system nie działa, zmieniajmy go i twórzmy inną kulturę – dodał prof. Yunus.

Są dwa główne powody skłaniające nas do zmiany realiów, w których żyjemy. Pierwszym z nich jest doświadczenie kryzysu ekonomicznego, a drugim redefinicja pojęcia kapitalizmu. Rewolucja cyfrowa może być katalizatorem tej zmiany, ponieważ stwarza wiele nowych możliwości i szans, wpływa zarówno na nasze życie prywatne, jak też sferę publiczną oraz sprzyja tworzeniu bardziej demokratycznego społeczeństwa. Zachęca nas także do stawania się bardziej przedsiębiorczymi. Jeśli połączymy ze sobą duch rewolucji technologicznej i przedsiębiorczości, możemy zmienić naprawdę wiele – powiedział Michał Boni, deputowany do Parlamentu Europejskiego, były minister administracji i cyfryzacji oraz szef Zespołu Doradców Strategicznych Premiera Donalda Tuska.

„Dzielenie się” wydaje się być kluczowym słowem w dyskusji na temat biznesu i kwestii społecznych. Jeśli wielki biznes dzieli się efektami swej produkcji i współpracuje z małymi i średnimi przedsiębiorstwami, otrzymują one możliwość bardziej efektywnego rozwoju – stwierdziła Prezes CSM dr Małgorzata Bonikowska.

Więcej na temat konferencji w Brukseli (wyborcza.pl) >>
Więcej na temat konferencji w Brukseli (economyjournalonline.blogspot.be) >>
Więcej na temat konferencji w Brukseli (polskieradio.pl) >>
Więcej na temat konferencji w Brukseli (Puls Biznesu) >>
Więcej na temat konferencji w Brukseli (bankier.pl) >>
Więcej na temat konferencji w Brukseli (tvn24bis.pl) >>
Więcej na temat konferencji w Brukseli (lgeringer.pl) >>
Spotkanie Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza z prof. Yunusem >>
Rozmowa z prof. Yunusem (biznes.gazetaprawna.pl) >>
{phocadownload view=file|id=574|target=s}