Ta strona korzysta z plików cookie.

POLSKO – PAKISTAŃSKIE WEBINARIUM: „Perspektywy konfliktu rosyjsko-ukraińskiego”. Centre for Aerospace and Security Studies (CASS), jeden z najważniejszych pakistańskich think tanków, we współpracy z prof. Małgorzatą Bonikowską, prezesem Centrum Stosunków Międzynarodowych (Polska) i THINK TANK (Polska), organizuje webinarium na temat „Perspektywy konfliktu rosyjsko-ukraińskiego”.

3 listopada 2023
Wydarzenia

 

WEBINARIUM

Perspektywy konfliktu rosyjsko-ukraińskiego

 

Kontekst

Wojna rosyjsko-ukraińska spowodowała skutki na całym świecie, niosąc za sobą poważne konsekwencje polityczne, gospodarcze i wojskowe, wykraczające daleko poza bezpośrednie sąsiedztwo samego frontu wojennego. W jej wyniku kraje znajdujące się w bliskim sąsiedztwie konfliktu, takie jak Polska, jak również te położone znacznie dalej, przykładowo Pakistan, znalazły się pod wielowymiarową presją. W obliczu tych wydarzeń, dyskusja na temat kompleksowego charakteru trwającego konfliktu rosyjsko-ukraińskiego staje się niezwykle aktualna i istotna.

W związku z tym, by przeanalizować międzynarodowe reperkusje, które pojawiły się od wybuchu działań wojennych na początku 2022 roku, Centrum Studiów nad Przestrzenią Powietrzną i Bezpieczeństwem (CASS), będące jednym z czołowych pakistańskich think tanków, w porozumieniu z prof. Małgorzatą Bonikowską – prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych oraz THINK TANK, organizuje webinarium pod tytułem „Perspektywy konfliktu rosyjsko-ukraińskiego”.

Inicjatywa ta, będąca wynikiem współpracy dwóch zespołów ekspertów z Pakistanu i Polski, dysponujących szeroką perspektywą i wiedzą dyskutowanym problemie pragnie rzucić nowe światło na konsekwencje trwającej wojny. Jest to zarazem wyjątkowa okazja do wspólnego uczenia się i wymiany poglądów na temat jednego z najbardziej palących konfliktów naszych czasów.

Program webinarium

Środa, 8 listopada 2023 r.

(Czas pakistański)

  • 1230-1235: Wprowadzenie przez Moderatora – Asad Ullah Khan, Starszy Pracownik naukowy, CASS
  • 1235-1240 godz: Uwagi wstępne  – marszałek lotnictwa Farooq Habib  (Retd), starszy dyrektor i były zastępca szefa sztabu lotniczego, PAF
  • 1240-1255: Zmieniająca się sytuacja w wojnie rosyjsko-ukraińskiej: perspektywa Polski. Wystąpienie ambasadora Tomasza Łukaszuka.
  • 1255-1305 : Rozwój sytuacji w wojnie rosyjsko-ukraińskiej: perspektywa Pakistanu: Wystąpienie marszałka lotnictwa Ashfaque Araina, doradcy CAS, PAF
  • 1305-1320: Rozwój sytuacji w wojnie rosyjsko-ukraińskiej: perspektywa Polski:  dr Małgorzata Bonikowska,  prezes Thinktank (Polska)
  • 1320-1335: Skutki gospodarcze na świecie i w Pakistanie: Dr Usman W. Chohan, dyrektor ds. gospodarczych i rozwoju kraju, CASS.
  • 1335-1340: Podziękowanie złożone przez marszałka lotnictwa Farooqa Habiba (emerytowanego), starszego dyrektora i byłego zastępcy szefa sztabu lotniczego, PAF
  • Godz. 1440: Zakończenie webinarium