Polska i czeska polityka bezpieczeństwa: (ro)zbieżności

Projekt został zrealizowany przez Centrum Stosunków Międzynarodowych we współpracy z Instytutem Stosunków Międzynarodowych w Pradze (renomowanym niezależnym ośrodkiem analitycznym) w ramach konkursu Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP “Forum Polsko-Czeskie na rzecz zbliżenia społeczeństw, pogłębionej współpracy i dobrego sąsiedztwa 2015”. 16 czerwca 2015 r. w siedzibie CSM w Warszawie odbyła się pierwsza z dwóch debat “Polska i czeska polityka bezpieczeństwa: (ro)zbieżności”, w której wzięli udział polscy i czescy eksperci, liderzy młodzieżówek partyjnych i organizacji pozarządowych oraz mediów. Drugie seminarium zostało zorganizowane 26 października 2015 r. w Pradze przez Instytut Stosunków Międzynarodowych. Po warszawskiej debacie powstała publikacja “Polska i czeska polityka bezpieczeństwa: protokół (ro)zbieżności”, zawierająca wnioski i rekomendacje dla resortów spraw zagranicznych obu państw.

Podczas spotkań eksperckich omawiano podobieństwa i różnice w postrzeganiu przez Polskę i Czechy zagrożeń dla bezpieczeństwa w Europie i w regionie w związku z polityką Rosji oraz sytuacją na Ukrainie, zarysowywano scenariusze działań, a także identyfikowano obszary współpracy na potrzeby zbliżania stanowisk politycznych obu krajów. Debaty odbywały się w języku angielskim. 

Program debaty zorganizowanej 16 czerwca 2015 r. w Warszawie:
[PLIK] Polish and Czech security policy. A (no)discrepancy report – AGENDA

Raport “Polska i czeska polityka bezpieczeństwa: (ro)zbieżności” (w języku angielskim):

[PLIK] “Polish and Czech security policy: A (no) discrepancy report”, X 2015 [ENG]


Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach konkursu “Forum Polsko-Czeskie na rzecz zbliżenia społeczeństw, pogłębionej współpracy i dobrego sąsiedztwa 2015”.

msz

“>
“>

Menu
eskişehir еskort - ankarabugun.org - macbook servis - ecasino.pro - instagram takipçi hilesi