Ta strona korzysta z plików cookie.

„Polska coraz skuteczniej likwiduje bariery rozwoju przedsiębiorczości” – dr Małgorzata Bonikowska w Radiu TOK FM [28.10.2015]

28 października 2015
CSM w mediach

Polska, podobnie jak pozostałe kraje Unii Europejskiej, podlega stałemu monitoringowi m.in. pod względem warunków prowadzenia biznesu oraz pracy administracji publicznej. W ostatnich latach najczęściej powtarzającym się postulatem wobec naszego kraju było uproszczenie skomplikowanych procedur biurokratycznych w celu uwolnienia potencjału gospodarczego. Udaje nam się coraz skuteczniej wypełniać te zalecenia, o czym świadczy m.in. awans Polski na 25. miejsce na świecie w rankingu „Doing Business”. Jest to najwyższa pozycja w historii – powiedziała dr Małgorzata Bonikowska, Prezes CSM, w audycji „EKG” na antenie Radia TOK FM.

Od nowego rządu Prawa i Sprawiedliwości oczekuje się, że będzie podejmował aktywniejsze działania w najbliższym sąsiedztwie Polski, w tym na forum Grupy Wyszehradzkiej. Trzeba jednak zastanowić się, w jakim stopniu te postulaty pokrywają się ze stanowiskami naszych partnerów z V4, którzy niekoniecznie opowiadają się za wiodącą rolą Warszawy w regionie – dodała dr Bonikowska.

W dyskusji wzięli także udział dr Bogusław Grabowski (Rada Gospodarcza przy Prezesie Rady Ministrów) oraz Jarosław Bełdowski (Kancelaria Sójka Maciak Mataczyński i Szkoła Główna Handlowa). 

Posłuchaj całej audycji >>