Ta strona korzysta z plików cookie.

„Napięcia w relacjach z Unią Europejską nie leżą w interesie Polski” – dr Małgorzata Bonikowska w TV Republika [14.04.2016]

14 kwietnia 2016
CSM w mediach

Napięcia pomiędzy Polską i UE, których przejawem była m.in. rezolucja Parlamentu Europejskiego z 13 kwietnia, nie są dobrą informacją dla naszego kraju. Nie należy dopuścić do tego, by z powodu wewnętrznych podziałów Polska osłabiła skuteczność działań w polityce zagranicznej i europejskiej. Przedmiotem ponadpartyjnego konsensusu powinny być zwłaszcza kwestie bezpieczeństwa, ponieważ wyzwań w tej dziedzinie jest wiele. Chodzi nie tylko o kryzys migracyjny, ale też m.in. wzrost zagrożenia terroryzmem. Ponadto, Polska organizuje w tym roku szczyt NATO, a zatem warto, by była postrzegana jako stabilny partner – stwierdziła dr Małgorzata Bonikowska, Prezes CSM, na antenie TV Republika.

W odróżenieniu od kilku krajów w Europie, takich jak m.in. Wielka Brytania, Polska nie ma żadnej realnej alternatywy wobec aktywnego członkostwa w UE. Rozwijanie projektu europejskiego jest żywotnym interesem Polski – dodała dr Bonikowska.

Obejrzyj całą audycję >>