Katedra Przedsiębiorczości Społecznej im. prof. Muhammada Yunusa

Katedra została uruchomiona w 2013 roku przy Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Korczaka w Warszawie. Jest prowadzona przez uczelnię wspólnie z Centrum Stosunków Międzynarodowych, ośrodkiem THINKTANK oraz Inicjatywą Sekretarza Generalnego UN Global Compact. Jej prace zainaugurował prof. Yunus podczas swej wizyty w Polsce. Celem działalności Katedry jest upowszechnianie idei przedsiębiorczości społecznej jako nowoczesnego rozwiązania społeczno-ekonomicznego, przyczyniającego się do zmniejszania bezrobocia na świecie oraz zwiększania możliwości rozwoju kapitału ludzkiego zarówno w krajach rozwijających się, jak i na Zachodzie.

Katedra realizuje projekty popularyzujące przykłady „social business” w Polsce i na świecie, monitoruje działania podejmowane przez państwo i ogranizacje III sektora w ramach nowej ekonomii społecznej oraz prowadzi edukację w tym zakresie.

Więcej o Katedrze: http://yunus.wspkorczak.eu/

Przedstawiciele Katedry im. Yunusa, w tym także Prezes CSM, dr Małgorzata Bonikowska, biorą udział w międzynarodowych spotkaniach organizowanych przez Centrum Yunusa. Oto relacja z jednego z nich (Berlin 2015):

ftp.fresh-group.home.pl/pub/BERLIN/berlin_.mp4

Menu
Gaziantep masaj Kutahya masaj Elazig masaj Trabzon masaj Malatya masaj Sivas masaj Ordu masaj Sakarya masaj Manisa masaj Mersin masaj Tokat masaj Afyon masaj Denizli masaj Kayseri masaj Eskisehir masaj Pamukkale mutlu son sanliurfa mutlu son Didim mutlu son sanliurfa mutlu son