Ta strona korzysta z plików cookie.

„Karol III znajdzie pewien główny motyw swojego panowania, dzięki któremu zdobędzie poparcie społeczne” – dr Łukasz Polinceusz o wyzwaniach stojących przed nowym monarchą Wielkiej Brytanii [09.09.2022]

9 września 2022
CSM w mediach

W wywiadzie dla portalu salon 24 dr Łukasz Polinceusz wypowiedział się na temat panującej w Wielkiej Brytanii wrzawy związanej ze śmiercią królowej Elżbiety II oraz wyzwaniami stojącymi przed jej następcą.

Zdaniem eksperta nowy władca Wielkiej Brytanii i Commonwealthu został postawiony w dość trudnej sytuacji, ponieważ brytyjska opinia publiczna nie jest do niego równie optymistycznie nastawiona co do jego matki.

Specjalista demnetuje jednak pogłoski, że wraz z Elżbietą umrze brytyjska monarchia, a Karol będzie jej ostatnim władcą, dostrzega w monarsze czynnik spajający i jednoczący Brytyjczyków.

Doktor wspomina także o tym, że nowy władca powinien aktywnie zabierać głos w sprawach „miękkich” jak problemy społeczne, a zwłaszcza w kwestiach klimatu, z czego był wcześniej znany. Te działania miałyby zapewnić poparcie wśród młodego pokolenia i osób progresywnych.

Jednak przyszłość brytyjskiej monarchii zależy jedynie od samego Karola i podejmowania przez niego rozważnych decyzji w tych trudnych czasach.

Polecamy przeczytanie całego artykułu.