Ta strona korzysta z plików cookie.

„Istnieje wiele argumentów za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE” – dr Małgorzata Bonikowska w Polskim Radiu 24 [30.12.2015]

30 grudnia 2015
CSM w mediach

Zaplanowane na 2017 r. referendum w sprawie pozostania Wielkiej Brytanii w UE jest nie na rękę rządowi Davida Camerona, ponieważ premier koncentruje się dziś na obronie członkostwa kraju w Unii. Głosowanie nie przyniesie jednak, prawdopodobnie, żadnych zmian, bowiem Brytyjczycy wiedzą, że istnieje wiele argumentów za dalszą obecnością w zjednoczonej Europie. Chodzi o korzyści gospodarcze, ale też poczucie stabilności w kontekście kryzysu migracyjnego. Wielkiej Brytanii sprzyja również tendencja wzmacniania politycznego przywództwa państw na kontynencie – oceniła dr Małgorzata Bonikowska, Prezes CSM, w audycji „Świat w powiększeniu” na antenie Polskiego Radia 24.

Stanowisko centrolewicowego włoskiego rządu Matteo Renziego wobec Rosji jest „miękkie”, co wynika m.in. z braku spornych kwestii pomiędzy oboma państwami. Warto też jednak pamiętać, że ugrupowania polityczne we Włoszech, nie tylko lewicowe, mają długą tradycję bliskiej współpracy z Rosją – dodała dr Bonikowska.

Posłuchaj całej audycji >>