Ta strona korzysta z plików cookie.

„Grecki kryzys świadczy o potrzebie reformy zachodniego kapitalizmu” – dr Małgorzata Bonikowska w TVP Info [5.07.2015]

5 lipca 2015
CSM w mediach

W przypadku Grecji kluczową kwestią nie jest charakter pomocy z zewnątrz, ale wewnętrzne reformy, które pozwolą wdrożyć skuteczne rozwiązania gospodarcze i społeczne. Pytanie, czy uda się je osiagnąć, bowiem trudno przewidzieć kolejne decyzje SYRIZY. Jej sukces polega głównie na tym, że Grecy nie akceptują europejskiego modelu polityczno-ekonomicznego uosabianego przez Niemcy i chcieliby go oddolnie przebudować. Jest to jednocześnie sygnał dla całego kontynentu, ponieważ sytuacja w Grecji wskazuje na potrzebę zmian w funkcjonowaniu zachodniego kapitalizmu – powiedziała dr Małgorzata Bonikowska, Prezes CSM, podczas audycji „Przegląd wydarzeń tygodnia” na antenie TVP Info.

Ostatnie ruchy na polskiej scenie politycznej wyzwalają nową energię i zapowiadają zmianę pokoleniową w głównych partiach. Czołowe ugrupowania staną w najbliższych latach przed wyzwaniem, jak się przedefiniować, by przetrwać i zachować wiarygodność w obliczu narastającej presji ze strony wyborców – dodała dr Bonikowska.

W dyskusji wzięli także udział Agaton Koziński (publicysta „Polska The Times”) i Theofilos Vafidis (Grek zamieszkały w Polsce).

Obejrzyj calą audycję >>