“Cyberbezpieczeństwo – problem nas wszystkich?”. Debaty na EFNI i analiza CSM

Cyberprzestrzeń jest jednym z najszybciej rozwijających się obszarów zagrożeń współczesnego świata. Dotyczy nie tylko administracji państw, ale też biznesu i zwykłych użytkowników Internetu. W celu zapewnienia bezpieczeństwa w tej dziedzinie państwom, instytucjom i obywatelom, konieczne są dialog i partnerstwo wielu podmiotów  zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego. Dyskusji na ten temat poświęcono debatę “Cyberbezpieczeństwo – problem nas wszystkich? Strategie państw UE wobec wyzwań związanych z dostępem do danych w sieci” podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie. Opiekunem merytorycznym panelu było CSM, które przygotowało z tej okazji analizę.

Wydarzenie zorganizowano we współpracy ze Związkiem Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan. W dyskusji prowadzonej przez Piotra Marczuka, dyrektora ds. polityki korporacyjnej Microsoft Polska, uczestniczyli m.in.: Harri Tiido (Ambasador Estonii w Polsce), Richard Bach (Departament ds. Kultury, Mediów i Sportu w rządzie Wielkiej Brytanii) i Michał Boni (deputowany do Parlamentu Europejskiego). CSM objęło także patronat nad debatą “Bezpieczeństwo cyfrowe w sektorach strategicznych: jak zabezpieczać krytyczną infrastrukturę i newralgiczne dane?”, zorganizowaną wspólnie z firmą Microsoft. W panelu moderowanym przez Izabelę Albrycht, prezesa Instytutu Kościuszki, wzięli udział m.in.: Dejan Cvetkovic (Microsoft, Niemcy), Piotr Muszyński (wiceprezes Orange Polska) i Jurand Drop (Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji).

Cyberbezpieczeństwo – problem nas wszystkich?

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Menu
Gaziantep masaj Kutahya masaj Elazig masaj Trabzon masaj Malatya masaj Sivas masaj Ordu masaj Sakarya masaj Manisa masaj Mersin masaj Tokat masaj Afyon masaj Denizli masaj Kayseri masaj Eskisehir masaj Pamukkale mutlu son sanliurfa mutlu son Didim mutlu son sanliurfa mutlu son