Ta strona korzysta z plików cookie.

CSM LIVE TALKS
Czy wirus wzmocni Rosję?

17 kwietnia 2020
Online

We wtorek, 21 kwietnia, odbyła się kolejna rozmowa z cyklu CSM LIVE TALKS – ŚWIAT PO KATASTROFIE, zorganizowana przez Centrum Stosunków Międzynarodowych oraz Konrad Adenauer Stiftung in Polen.

?Zawsze RAZ w tygodniu na naszym profilu Facebook Centrum Stosunków Międzynarodowych, rozmawiamy NA ŻYWO z ekspertami, dyplomatami, przedsiębiorcami i liderami opinii o wpływie pandemii na stosunki międzynarodowe.

Podczas spotkania z naszymi gośćmi rozmawialiśmy m.in o tym:
– Co dalej z Białorusią?
– Czy Ukraina zdoła zachować niezależność od Rosji?
– Czy koronawirus wyprowadzi Rosjan na ulice?

?Naszymi gośćmi byli:

  • Marek Budzisz, analityk regularnie piszący na tematy postsowieckiego Wschodu w swym blogu Wieści z Rosji (Salon24) oraz w Tygodniku TVP, Nowej Konfederacji, Dzienniku Gazecie Prawnej, Rzeczach Wspólnych, WGospodarce, Gazecie Bankowej, były dziennikarzem (TVP – Puls Dnia, Życie, Radio Plus)
  • Zbigniew Parafinowicz, politolog i dziennikarz, redaktor Dziennik Gazeta Prawna. Były korespondent do Iraku i Afganistanu. Interesuje się krajami Europy Wschodniej i byłego ZSRR, wojskowością oraz operacjami wojskowymi na świecie, a także energetyką.

Rozmowę poprowadził Witold Jurasz, prezes Ośrodek Analiz Strategicznych, publicysta, b. sekretarz Wydziału Politycznego Ambasady RP w Moskwie (2005-2009) oraz charge d’affaires RP na Białorusi / Szef Wydziału Polityczno-Ekonomicznego Ambasady (2010-2012).

? Całe nagranie dostępne jest tutaj.