Biuletyn Niemiecki, wydanie nr 55

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem Biuletynu Niemieckiego. Zajmujemy się w nim kwestią bilateralnych stosunków Niemiec ze Stanami Zjednoczonymi, które zostały mocno nadszarpnięte przez niedawną aferę podsłuchową. Element ten przyczynił się niewątpliwie do wzrostu obserwowanego w Niemczech antyamerykanizmu. Czynnik ten, obok Transatlantyckiego Porozumienia o Wolnym Handlu TTIP, jest szczegółowo analizowany w głównym tekście przez Thomasa Behrensa. W numerze znalazły się również wyniki badań opinii publicznej oraz kalendarium najważniejszych wydarzeń dotyczących Niemiec w okresie 17 grudnia 2014 roku – 15 stycznia 2015 roku. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Biuletyn Niemiecki to wydawany miesięcznie od 2009 r. wspólnie przez Centrum Stosunków Międzynarodowych oraz Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej periodyk elektroniczny, na łamach którego publikowane są analizy dotyczące bieżącej sytuacji politycznej, gospodarczej, społecznej i kulturowej w Niemczech wraz z kalendarium najnowszych wydarzeń na niemieckiej scenie politycznej oraz wyborem najciekawszych aktualnych statystyk ilustrujących życie społeczno-gospodarcze Niemiec.
{phocadownload view=file|id=549|target=s}

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Menu
Gaziantep masaj Kutahya masaj Elazig masaj Trabzon masaj Malatya masaj Sivas masaj Ordu masaj Sakarya masaj Manisa masaj Mersin masaj Tokat masaj Afyon masaj Denizli masaj Kayseri masaj Eskisehir masaj Pamukkale mutlu son sanliurfa mutlu son Didim mutlu son sanliurfa mutlu son