Biuletyn Niemiecki, nr 61. “Dekarbonizacja po niemiecku”

Rok 2015 okazał się rokiem wielkiej zmiany w niemieckiej energetyce. Przełom dotyczył nie tylko udziału energii z odnawialnych źródeł (OZE) w sektorze elektroenergetycznym, lecz także wynikał z osiągnięć technologicznych i zmian w systemie wsparcia. W 2015 roku podjęto też decyzję o powolnym wyłączaniu najstarszych elektrowni węglowych. Jakie są przyczyny tej zmiany, jakie są jej skutki? Na ile możliwa jest wreszcie całkowita dekarbonizacja niemieckiej energetyki, szczególnie wobec rozstrzygnięć Szczytu Klimatycznego COP-21 w Paryżu? – pisze dr Andrzej Ancygier w 61. wydaniu Biuletynu Niemieckiego pt. “Dekarbonizacja po niemiecku”.

W numerze znalazło się również kalendarium najważniejszych wydarzeń dotyczących Niemiec w okresie 1 grudnia 2015 r. – 11 stycznia 2016 r.

Biuletyn Niemiecki jest wydawany od 2009 r. wspólnie przez Centrum Stosunków Międzynarodowych oraz Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej. Na jego łamach publikowane są co miesiąc analizy dotyczące bieżącej sytuacji politycznej, gospodarczej, społecznej i kulturowej w Niemczech wraz z kalendarium najnowszych wydarzeń na niemieckiej scenie politycznej.

Zapraszamy do lektury 61. wydania Biuletynu Niemieckiego:
{phocadownload view=file|id=762|target=s}

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Menu
Gaziantep masaj Kutahya masaj Elazig masaj Trabzon masaj Malatya masaj Sivas masaj Ordu masaj Sakarya masaj Manisa masaj Mersin masaj Tokat masaj Afyon masaj Denizli masaj Kayseri masaj Eskisehir masaj Pamukkale mutlu son sanliurfa mutlu son Didim mutlu son sanliurfa mutlu son