Ta strona korzysta z plików cookie.

XII Europejski Kongres Finansowy – spotkajmy się 6-8 czerwca 2022 w Sopocie

12 maja 2022
Wydarzenia

Serdecznie zapraszamy do udziału w rozpoczynającym się 6 czerwca 2022 w Sopocie EUROPEJSKIM KONGRESIE FINANSOWYM , jednym z największych kongresów finansowych i gospodarczych w Polsce.

Centrum Stosunków Międzynarodowych jest partnerem instytucjonalnym XII Europejskiego Kongresu Finansowego.

Sopot ponownie stanie się na trzy dni miejscem, w którym społeczność Europejskiego Kongresu Finansowego zmierzy się z aktualnymi i kluczowymi wyzwaniami stojącymi przed krajowymi i europejskimi finansami i gospodarką. Społeczność EKF stanowi ponad 1500 przedstawicieli biznesu, instytucji finansowych, środowiska akademickiego oraz konsultingu i kancelarii prawnych, w tym prezesów i członków zarządów największych instytucji finansowych, ponad 150 panelistów z Polski i zagranicy zaproszonych do współtworzenia tegorocznego programu, 150 przedstawicieli mediów oraz 90 studentów i doktorantów z polskich i zagranicznych uczelni biorących udział w Kongresie w ramach trwającej wraz z Kongresem Akademii EKF.

W tym roku w obliczu militarnej agresji Rosji u granic UE nadszedł czas, by EKF dyskutował o finansach dla wartości, dla wolności, demokracji i międzynarodowej solidarności. Tematy związane z ryzykiem wojny, konsekwencjami sankcji oraz koniecznością odbudowy zrujnowanej wojną gospodarki Ukrainy znajdą swoje odzwierciedlenie podczas sesji kongresowych. Na Kongresie gościć będziemy przedstawicieli władz finansowych Ukrainy oraz instytucji finansowych i rozwojowych z demokratycznego świata oraz wielu krajowych i zagranicznych ekspertów.


Członkowie Centrum Stosunków Międzynarodowych otrzymują 50% zniżki przy rejestracji udziału w Kongresie. Aby zgłosić uczestnictwo i dokonać rejestracji zapraszamy na stronę internetową.
W formularzu rejestracyjnym w miejscu „Rodzaj uczestnictwa” prosimy wybrać opcję „Partner”, a następnie wpisać hasło 50%CSM


Główne obszary tematyczne tegorocznej, dwunastej edycji Kongresu obejmą m.in.:

– stymulowanie wzrostu inwestycji prywatnych i atrakcyjności rynku kapitałowego

– wyzwania w dobie wysokiej inflacji i niepewnego wzrostu

– odpowiedzialne wdrażanie ESG

– cyberbezpieczeństwo i wyzwania cyfryzacji

– wiarygodność waluty i stabilność systemu finansowego

– relacje pomiędzy instytucjami finansowymi i ich klientami.

Tylko na EKF:

  • Debata Prezesów – mapa wyzwań przed sektorem bankowym
  • Makroekonomiczny okrągły stół EKF – mapa wyzwań 2022-2024
  • Technologiczny okrągły stół EKF – mapa wyzwań dla sektora bankowego 2022-2024
  • Ryzyko bankowe – mapa wyzwań dla sektora bankowego. Okrągły stół CRO.
  • Debata oksfordzka Akademii EFC

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem
 i do rejestracji udziału w Kongresie.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę www.efcongress.com