Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Wietnamie

W poniedziałek, 27 listopada rozpoczęła się oficjalna wizyta Andrzeja Dudy w Wietnamie, podczas której spotka się on z prezydentem Wietnamu, Tran Dai Quang, premierem Nguyen Xuan Phuc oraz Sekretarzem Generalnym Komunistycznej Partii Wietnamu Nguyen Phu Trong. Wizyta będzie również okazją do podpisania umów i porozumień pomiędzy krajami oraz otwarcia Forum Biznesu Polska-Wietnam, podczas którego prezydent Duda wygłosi przemówienie poświęcone bilateralnym relacjom gospodarczym. Prezydent weźmie też udział w otwarciu zagranicznego biura PAIH w Ho Chi Minh. Oficjalnej wizycie prezydenta towarzyszy misja gospodarcza 65 przedsiębiorców, którzy oprócz udziału w Forum, będą mieli okazję spotkać się z wietnamskimi partnerami biznesowymi. 

Historia naszych krajów ma wiele podobieństw. Jesteśmy wdzięczni za pomoc udzieloną nam przez Polskę, kiedy kończyła się epoka kolonialna – mówił Vu Dang Dung, Ambasador Wietnamu w Polsce, w wywiadzie, przeprowadzonym przez dr Małgorzatę Bonikowską, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych, z okazji oficjalnej wizyty prezydenta Dudy. 

{phocadownload view=file|id=867|target=s}

Wszystkim zainteresowanym sytuacją polityczną i gospodarczą w Wietnamie, polecamy komentarz CSM Wietnam: socjalizm z nową twarzą. 


{phocadownload view=file|id=713|target=s}