Ta strona korzysta z plików cookie.

„Wielu europejskich polityków z wyborczego oportunizmu wykorzystuje strach obywateli przed imigrantami” – Robert Steenland, analityk CSM, na łamach EU observer [28.12.2018]

28 grudnia 2018
CSM w mediach

Wielu europejskich polityków z wyborczego oportunizmu wykorzystuje strach obywateli przed imigrantami. Dzieje się tak zwłaszcza w krajach Grupy Wyszehradzkiej. W Czechach, Polsce, na Słowacji i na Węgrzech albo doprowadziło to do wygranej anty-imigracyjnych partii, albo pomogło im się skonsolidować wokół tego tematu – pisze Rob Steenland, analityk Centrum Stosunków Międzynarodowych, autor Visegrad Insight, na łamach EU observer.

Cały artykuł dostępny jest tutaj.

Wielu europejskich polityków z wyborczego oportunizmu wykorzystuje #strach obywateli przed imigrantami. Dzieje się tak zwłaszcza w krajach Grupy Wyszehradzkiej. W Czechach, Polsce, na Słowacji i na Węgrzech albo doprowadziło to do wygranej anty-imigracyjnych partii, albo pomogło im się skonsolidować wokół tego tematu – pisze Rob Steenland, współpracownik CSM, autor Visegrad Insight, na łamach EUobserver.