Ta strona korzysta z plików cookie.

Wiatr Zmian – Unia Europejska w dobie globalnej niepewności – XIII edycja Festiwalu Dyplomatycznego

26 maja 2022
Polecamy

Zapraszamy serdecznie do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej organizowanej przez Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego (KSSM UJ). Tematem jest „Wiatr Zmian – Unia Europejska w dobie globalnej niepewności”. Jest to XIII edycja Festiwalu Dyplomatycznego.

Poruszone zostaną tematy z dziedziny stosunków międzynarodowych, prawa Unii Europejskiej, bezpieczeństwa, migracji, myśli politycznej, zjawisk społecznych czy relacji transregionalnych w kontekście unijnym. Celem jest polepszenie stanu wiedzy słuchaczy oraz przeanalizowanie najważniejszych trendów, które mogą pozwolić na zarysowanie przyszłości UE.  

Data wydarzenia to 9-10 czerwca, odbędzie się ono w formie online i będzie miało charakter dwujęzyczny (podział paneli na polskojęzyczne i anglojęzyczne). Uczestnikami będą zarówno studenci/doktoranci, jak i pracownicy naukowi m.in. z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Wśród prelegentów będą również eksperci z takich krajów jak Grecja, Węgry, Serbia, Macedonia i Kazachstan.

Ponadto, w ramach konferencji odbędzie się specjalny panel dyplomatyczny poświęcony wyzwaniom współczesnej dyplomacji, w którym na ten moment udział potwierdził Pan Andrzej Byrt (wieloletni ambasador RP w Niemczech i Francji oraz były wiceminister spraw zagranicznych), obecny ambasador Szwajcarii w Polsce Jürg Burri oraz obecna ambasador Bośni i Hercegowiny w Polsce Koviljka Špirić.

10 czerwca o godz. 19.00 będzie miał miejsce panel z gościem specjalnym, którym będzie Pani Dr Małgorzata Bonikowska, Prezes fundacji Centrum Stosunków Międzynarodowych oraz ośrodka dialogu i analiz THINKTANK.

Link do wydarzenia na Facebook: https://fb.me/e/58dkSUjV9.