Ta strona korzysta z plików cookie.

„Unia pragnie zniechęcić Londyn do prób renegocjowania Umowy w przyszłości, starając się jednocześnie osłabić niepokój 27. państw członkowskich” – Eugeniusz Smolar, ekspert CSM, dla OKO.press [25.11.2018]

25 listopada 2018
CSM w mediach

Liderzy unijni przyjęli w niedzielę 25 listopada 2018 26-stronicową deklarację zasad (Framework Declaration) oraz bardzo szczegółowe Porozumienie o Brexicie, które liczy aż 585 stron. Parlament brytyjski, Europejski oraz parlamenty państw członkowskich muszą ratyfikować Porozumienie do 29 marca 2019 roku. W innym wypadku dojdzie do „twardego Brexitu” i do chaosu we wzajemnych stosunkach na nieprzewidywalną skalę. Liderzy europejscy zadeklarowali w licznych wywiadach, że nie będzie dalszych negocjacji nad podstawami umowy.

Unia pragnie zniechęcić Londyn do prób renegocjowania Umowy w przyszłości, starając się jednocześnie osłabić niepokój 27. państw członkowskich – pisze Eugeniusz Smolar, ekspert CSM, w artykule Porozumienie w sprawie Brexitu: czeka nas chaos, który ukazał się na łamach OKO.press.

 

Cały artykuł dostępny jest tutaj.