Ta strona korzysta z plików cookie.

“Ukraińcy walczą nie tylko pod swoimi sztandarami, ale także flagami Unii Europejskiej“- dr Małgorzata Bonikowska, prezes CSM o rosyjskiej wojnie wobec całego Zachodu i ewentualnym nadaniu Ukrainie statusu unijnego kandydata dla dziennika Fakt [12.03.2022]

12 marca 2022
CSM w mediach

Im dalej na Zachód, tym mniejsze poczucie zagrożenia ze strony Rosji. Póki bombardowane są ukraińskie miasta, zachodnia Europa ma złudne poczucie, że wojna jest wciąż nie na ich terenie. Rosja już dawno wypowiedziała wojnę całemu Zachodowi, tylko Zachód nie chce tego przyjąć do wiadomości – powiedziała dr Małgorzata Bonikowska.

Ukraina zdecydowanie zasługuje na status kandydata do Unii Europejskiej, ponieważ walczy nie tylko za swój kraj, ale i za całą Europę oraz europejskie wartości. Chociaż kraje europejskie są oburzone inwazją Rosji, nie wszyscy rozumieją, ze Ukraińcy prowadzą walkę zarówno za nich, jak i za siebie. Nie możemy mówić o szybkim dołączeniu Ukrainy do UE, ale status kandydata mógłby stać silną motywacją i kolejnym dowodem wsparcia Europy dla Ukrainy – dodała.

Dowiedz się więcej

Autor wpisu: Anastasiia Kliushnychenko