Ta strona korzysta z plików cookie.

Tydzień rzemiosła algierskiego w Polsce (5-13 czerwca 2015 r.)

5 czerwca 2015
Wydarzenia

Algieria jest jednym z naszych trzech głównych partnerów gospodarczych wśród krajów arabskich i jednym z dwóch kluczowych w Afryce, obok RPA. Polska odnotowuje wzrost obrotów handlowych z krajami pozaeuropejskimi też dlatego, że mając własne atrakcyjne produkty dostrzegamy także atrakcyjność towarów zagranicznych. Odrzucamy rywalizację przez walkę, chcemy konkurować na rynku globalnym poprzez współdziałanie – zadeklarował wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, otwierając dni rzemiosła algierskiego. W uroczystości w Warszawie wzięli udział m.in. ambasador Algierii, HE Salah Lebdioui, ambasadorowie Maroka i Kuby oraz Prezes CSM dr Małgorzata Bonikowska.

Algieria została wskazana przez Ministerstwo Gospodarki jako jeden z siedmiu rynków perspektywicznych dla polskich firm. W marcu br. w Algierze odbyło się polsko-algierskie forum gospodarcze z udziałem wicepremiera Piechocińskiego (czytaj więcej).

Krótka informacja o Algierii (fragment Leksykonu Państw Afrykańskich, wydanego przez CSM i ośrodek THINKTANK w 2014 roku):
{phocadownload view=file|id=603|target=s}
Nowe, polskie wydanie Leksykonu już we wrześniu! Zamówienia można składać w zakładce KONTAKT.