Szczyt Unia Europejska – Indie w Brukseli. Publikacje CSM

Wznowienie negocjacji dotyczących umowy o strefie wolnego handlu pomiędzy Unią Europejską i Indiami jest głównym celem 13. Szczytu UE – Indie, odbywającego się w Brukseli. Rozmowy w stolicy Belgii dotyczą również szeregu innych zagadnień, takich jak m.in.: plan działań UE – Indie w okresie do 2020 roku i priorytety partnerstwa strategicznego, kwestie migracji i mobilności, dostęp do wody pitnej oraz wspólne inicjatywy w dziedzinie energetyki i powstrzymywania zmian klimatycznych. Przywódcy UE oraz Indii koncentrują się również na głównych wyzwaniach dla międzynarodowego bezpieczeństwa, związanych m.in. z problemem terroryzmu i sytuacją na Ukrainie.

Ostatni Szczyt UE – Indie odbył się w Delhi w 2012 roku. Podczas tegorocznego spotkania UE reprezentują m.in. Donald Tusk (Przewodniczący Rady Europejskiej), Jean-Claude Juncker (Przewodniczący Komisji Europejskiej) oraz Federica Mogherini (Wysoki Przedstawiciel UE ds. Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa), natomiast Indie Premier Narendra Modi.

Czytaj więcej na temat wydarzenia (1) >>
Czytaj więcej na temat wydarzenia (2) >>
Czytaj więcej na temat wydarzenia (3) >>

Zapraszamy do lektury publikacji CSM poświęconych Indiom:
[PLIK] Mini Dossier Polska – Indie dla polskich firm, 25.01.2016[PLIK] M. Bonikowska: “Indyjski Północny Wschód. Studium przypadku”, XII 2015 [PL][PLIK] M. Bonikowska: “Indie: krajobraz po wyborach. Inspiracje dla Europy”, VI 2014 [PL]

Menu
eskişehir еskort - ankarabugun.org - macbook servis - ecasino.pro - instagram takipçi hilesi