Ta strona korzysta z plików cookie.

„Sytuacja w Polsce budzi zaniepokojenie naszych zagranicznych partnerów” – dr Małgorzata Bonikowska na antenie TVN24 BIS [21.07.2017]

21 lipca 2017
CSM w mediach

Sytuacja w Polsce budzi zaniepokojenie naszych zagranicznych partnerów. Największe możliwości perswazji mają Stany Zjednoczone i Unia Europejska. Administracja prezydenta Trumpa oficjalnie ograniczy się do oświadczeń, ale będzie nieformalnie naciskać na dialog rządu z opozycją w celu wyjścia z impasu. Natomiast instytucje unijne, w których Polska bierze udział jako państwo członkowskie, pójdą dalej. Na liście możliwości są skargi do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, Art. 7 Traktatu o UE i usztywnienie stanowiska wobec Polski w wielu sprawach dla niej niezmiernie istotnych, takich jak kształt polityki spójności oraz środki w obecnym i przyszłym budżecie UE.

Wszystko to oznacza wymierne straty dla naszego kraju, nie mówiąc już o fatalnym wizerunku, jaki dzisiaj mamy za granicą. O protestach na polskich ulicach piszą dziś gazety na wszystkich kontynentach – powiedziała dr Małgorzata Bonikowska, prezes CSM, na antenie TVN24 BIS.