“Syria: federalism as the way forward?” – analiza CSM

22 lutego 2016 r. syryjski rząd zgodził się na porozumienie w sprawie zawieszenia broni w konflikcie domowym w tym kraju. Zainicjowało to dyskusję, w jaki sposób można przywrócić jedność i stabilność Syrii. To zagadnienie wydaje się dziś ważniejsze, niż kiedykolwiek, ponieważ po raz pierwszy od wybuchu wojny w 2012 roku, pojawiła się szansa na trwały pokój. Jego podstawy są wciąż chwiejne, lecz warto pamiętać, że zjednoczona Syria nie tylko byłaby wartościowym sojusznikiem w walce z tzw. Państwem Islamskim, lecz także przyczyniłaby się do stabilizacji całego regionu Bliskiego Wschodu – pisze Alexander Grims, stażysta w CSM, w analizie “Syria: federalism as the way forward?”.

Odbudowa Syrii to również jeden z kluczowych warunków, by rozwiązać szereg problemów, których zasięg i konsekwencje wykraczają poza region. Przykładem jest kryzys migracyjny, dotykający aktualnie państwa Europy – dodaje Grims.

Syria: federalism as the way forward?

 

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Menu
Gaziantep masaj Kutahya masaj Elazig masaj Trabzon masaj Malatya masaj Sivas masaj Ordu masaj Sakarya masaj Manisa masaj Mersin masaj Tokat masaj Afyon masaj Denizli masaj Kayseri masaj Eskisehir masaj Pamukkale mutlu son sanliurfa mutlu son Didim mutlu son sanliurfa mutlu son