Ta strona korzysta z plików cookie.

Sustainable Innovation Forum z udziałem CSM

9 grudnia 2018
Wydarzenia

Sustainable Innovation Forum to największe biznesowe wydarzenie, organizowane w ramach oficjalnego partnerstwa z COP24. Panel Sustainable Mobility dotyczył zrównoważonej mobilności, a jego tematem przewodnim było wprowadzenie na rynek pojazdów elektrycznych i hybrydowych. W debacie udział wzięło czterech prelegentów: Bob Wieckowski (California State Senator, USA); Andreas Klugescheid (BMW Group, Niemcy); przedstawiciel Bobbi Plecas (British Columbia Government, Kanada); oraz Ambasador Janusz Reiter, członek Rady Fundacji CSM.

Najważniejszymi punktami debaty były: 
• Przyspieszenie wdrażania pojazdów elektrycznych na rynek oraz budowa odpowiedniej infrastruktury (stacje ładowania) 
• Rola współpracy między sektorami i branżami i jej znaczenie dla utworzenia zintegrowanej i połączonej branży transportowej 
• Metody napędzania dynamiki zmian w kierunku pojazdów elektrycznych.

Ambasador Reiter wyraził entuzjazm dotyczący potencjału Polski w zakresie elektromobilności, podkreślając znaczenie polskiego produktu na rynku międzynarodowym. Zaznaczył również, że nawet w krajach, w których ponad 70% prądu pozyskuje się ze spalania węgla, wprowadzanie elektromobilności jest korzystne, ponieważ promuje zmianę w kierunku czystszych technologii, uświadamia społeczeństwo, a co za tym idzie, jest bodźcem do zmian w sektorze energetycznym. Zwrócił również uwagę na konieczność współpracy krajów Unii Europejskiej w celu promowania pojazdów elektrycznych oraz stworzenia zrównoważonego europejskiego transportu, kończąc swą wypowiedź maksymą “Europe is about changing people’s life for better”. Uczestnicy panelu zgodni byli co do tego, że zrównoważona mobilność będzie jednym z kluczowych wyzwań w najbliższych latach. Podkreślali konieczność kooperacji międzynarodowej, promocji zrównoważonego transportu, oraz edukacji społeczeństwa, zgodnie zaś skrytykowali rządy, które zbyt zwlekają z budowaniem infrastruktury i promowaniem elektromobilności, nie nadążając za naciskami ze strony, coraz bardziej ekologicznie świadomego, społeczeństwa.

48395541 2212791985410183 5218942472222146560 n