Ta strona korzysta z plików cookie.

„Stoimy przed starciem dwóch różnych wizji państwa, Europy i sprawowania władzy” – dr Małgorzata Bonikowska na antenie Polsat News [16.09.2018]

16 września 2018
CSM w mediach

Stoimy przed starciem dwóch różnych wizji państwa, Europy i sprawowania władzy. Opcja progresywna to zwolennicy demokracji liberalnej. Chcą ją poprawiać, ale zarazem bronić podstawowych dla niej wartości: trójpodziału władzy, praw człowieka, pluralizmu politycznego, wolności słowa. Druga opcja to ugrupowania narodowe sprzeciwiające się liberalizmowi. Mówią o demokracji nieliberalnej. Liderem tego obozu jest dziś Viktor Orban. Obie wizje są na kursie kolizyjnym. Nie ma tu miejsca na dialog. To walka o wszystko – powiedziała dr Małgorzata Bonikowska, prezes CSM, na antenie polsatnews.pl, będąc gościem Wydarzeń, które prowadził red. Jarosław Gugała.

Cała rozmowa dostępna jest tutaj.

Stoimy przed starciem dwóch różnych wizji państwa, Europy i sprawowania władzy. Opcja progresywna to zwolennicy demokracji liberalnej. Chcą ją poprawiać, ale zarazem bronić podstawowych dla niej wartości: trójpodziału władzy, praw człowieka, pluralizmu politycznego, wolności słowa. Druga opcja to ugrupowania narodowe sprzeciwiające się liberalizmowi. Mówią o demokracji nieliberalnej. Liderem tego obozu jest dziś Viktor #Orban. Obie wizje są na kursie kolizyjnym. Nie ma tu miejsca na dialog. To walka o wszystko – powiedziała dr Małgorzata Bonikowska, prezes CSM, na antenie polsatnews.pl, będąc gościem Wydarzeń, które prowadził red. Jarosław Gugała.