Ta strona korzysta z plików cookie.

Janusz Reiter na VIII Europejskim Kongresie Gospodarczym

19 maja 2016
Wydarzenia

Unia Europejska ma dylemat, jak się dalej rozwijać – wspólnotowo czy międzyrządowo, w oparciu o uzgodnienia państw. Ważne jest, aby nie stracić z oczu „the big picture”, czyli szerszej perspektywy. UE zapewnia nam równowagę sił na kontynencie, a poza tym bez niej nie będzie politycznej spójności zachodniego świata. Silna Unia Europejska leży także w interesie USA – powiedział Janusz Reiter, przewodniczący rady fundacji CSM podczas panelu o przyszłości UE na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. Wydarzenie odbyło się już po raz ósmy, a drugi w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przy Katowickim Spodku.

EKG to jedno najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Europie Centralnej. W tym roku kongres odbywał się pod hasłem poszukiwania nowych dróg myślenia o przyszłości Unii Europejskiej. Wystąpienia prelegentów i debaty podzielone były na cztery główne bloki tematyczne – zrównoważony rozwój, bezpieczeństwo gospodarcze, digitalizacja oraz młodzi przedsiębiorcy.

W dwóch z panelach udział wzięła także dr Małgorzata Bonikowska, prezez Centrum Stosunków Międzynarodowych. Mówiła o tym, jak przeciwdziałać negatywnemu wpływowi procesu starzenia na rynek pracy oraz jak zacieśniać współpracę międzypokoleniową, aby nie stawiać młodych w kontrze do reszty społeczeństwa.

Czytaj więcej:

http://www.eecpoland.eu/pl/