Seminarium: The Return of History

12 marca 2008 roku miało miejsce seminarium zatytułowane The Return of History, poświęcone najnowszej książce Roberta Kagana, która pod tym samym tytułem opublikowane zostanie w kwietniu 2008 roku.

Dr Kagan jest wieloletnim pracownikiem Departamentu Stanu USA i specjalizuje się w kwestiach bezpieczeństwa. Spotkanie poprowadził Eugeniusz Smolar, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych.

Robert Kagan
Senior Associate, Carnegie Endowment for International Peace
Robert Kagan jest absolwentem uniwersytetu w Yale i Szkoły Zarządzania Harvard University. Doktoryzował się na Uniwersytecie Amerykańskim z problematyki historii Ameryki. Pracował w Departamencie Stanu USA jako członek Biura Analiz Politycznych oraz Wiceprzewodniczący ds. Politycznych Biura ds. Ameryk. Obecnie Kagan jest członkiem Fundacji Carnegie. Regularnie pisze felietony poświęcone wydarzeniom globalnym w „The Washington Post”, jego teksty ukazują się także „The Weekly Standard” i „The New Republic”. Jego najnowsza książka, „Dangerous Nation: America’s Place in the World from its Earliest Days to the Dawn of the 20th Century”, została opublikowana jesienią 2006 roku, a już rok później była finalistą konkursu o nagrodę Lionel Gerbera. Inna jego praca, „Of Paradise and Power” (2003), znalazła się na liście bestsellerów  „The Washington Post” i „The New York Times”.

Linki:
Ameryka musi być twarda – rozmowa z Robertem Kaganem, Gazeta Wyborcza, 15 marca 2008
Robert Kagan, End of Dreams, Return of History, Policy Review 2007