Ta strona korzysta z plików cookie.

Prezentacja raportu „Polska-Niemcy: Partnerstwo dla Europy? Interesy, opinie elit, perspektywy”

23 stycznia 2013
Wydarzenia

Centrum Stosunków Międzynarodowych wspólnie z Fundacją Konrada Adenauera oraz Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej ma zaszczyt zaprosić na prezentację raportu „Polska-Niemcy: Partnerstwo dla Europy? Interesy, opinie elit, perspektywy” autorstwa Piotra Burasa we współpracy z Bartłomiejem Nowakiem, Anną Dzieszkowską i Jędrzejem Trojanowskim.

Raport ten jest wynikiem polsko-niemieckiego badania elit politycznych, przeprowadzanego przez Centrum Stosunków Międzynarodowych we współpracy z instytucjami partnerskimi.
Prezentacja odbędzie się w środę, 23 stycznia 2013 roku o godz. 9.30 w Centrum Konferencyjnym Zielna, ul. Zielna 37, Warszawa.

Spotkanie poprowadzi Bartłomiej Nowak, Dyrektor Wykonawczy Centrum Stosunków Międzynarodowych
W dyskusji udział wezmą:
• Piotr Buras – autor raportu, Europejska Rada Polityki Zagranicznej
• Andrzej Olechowski – były Minister Finansów i Minister Spraw Zagranicznych 
• Janusz Reiter – były Ambasador Polski w Niemczech i w USA, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych 
• Anna Kwiatkowska-Drożdż – Kierownik Zespołu Niemiec i Europy Północnej, Ośrodka Studiów Wschodnich im. Marka Karpia w Warszawie
Seminarium zostanie otwarte przez Małgorzatę Ławrowską, dyrektora Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Piotra Womelę, koordynatora projektów z biura Fundacji Konrada Adenauera w Polsce.
Realizacja projektu polsko-niemieckiego partnerstwa dla Europy dokonuje się w warunkach zasadniczo odmiennych od panujących w chwili „nowego otwarcia” między Polską a Niemcami w 2007/8 roku. Rok po zmianie rządu w Polsce wybuchł kryzys finansowy, który – wraz z będącymi jego następstwem kryzysami zadłużenia i strefy euro – zawładnął całkowicie agendą polityki europejskiej w następnych latach i zmienił dynamikę polityczną w Unii Europejskiej.
Prosimy o potwierdzenie udziału w seminarium do dnia 22 stycznia 2013 r.
drogą elektroniczną, na adres info(at)csm.org.pl lub telefonicznie, 
na numer (+48 22) 646 52 67.