Ta strona korzysta z plików cookie.

POLSKIE DOŚWIADCZENIA W BUDOWANIU SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO

30 czerwca 2022
Wideo

Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego i Centrum Stosunków Międzynarodowych zapraszają na webinarium „Polskie doświadczenia w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego”.

Webinarium jest częścią projektu „Bałkańskie ambicje i polskie inspiracje”. Jest to zadanie publiczne finansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu grantowego „Dyplomacja publiczna 2022”.

Naszymi gośćmi są:

  • Dr Mikołaj Rakusa-Suszczewski, profesor nadzwyczajny w Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego. Socjolog i filozof polityki; absolwent Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales w Paryżu. Współzałożyciel Fundacji Zespół Analiz Ruchów Społecznych (ZARS).
  • Dr Elżbieta Korolczuk, socjolog, pracuje na Uniwersytecie Södertörn w Sztokholmie, jest także wykładowcą w Studium Centrum Amerykańskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Bada ruchy społeczne, społeczeństwo obywatelskie, problematykę płci i rodzicielstwa.
  • Dr Grzegorz Piotrowski pracuje jako pracownik naukowy w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Od 2019 r. związany jest również z Uniwersytetem Gdańskim, gdzie jest adiunktem w Instytucie Socjologii.
  • Dr Stefan Paweł Załęski, socjolog, filozof społeczny, wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, autor monografii „Neoliberalizm a społeczeństwo obywatelskie”.