Ta strona korzysta z plików cookie.

„Polski rząd nie powinien rezygnować z symboliki UE” – dr Małgorzata Bonikowska w Radiu TOK FM [25.11.2015]

25 listopada 2015
CSM w mediach

Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej należy oceniać pozytywnie, ponieważ przyniosło nam wiele korzyści – m.in. nastąpił szybszy rozwój gospodarczy, wzrósł standard życia obywateli, zmodernizowano infrastrukturę, Polacy otrzymali możliwość swobodnego podróżowania do krajów strefy Schengen. W tym kontekście usunięcie flag UE z konferencji prasowych polskiego rządu jest gestem niepotrzebnym. Dystansowanie się od unijnej symboliki nie współgra także z nastrojami społeczeństwa, ponieważ większość Polaków wciąż popiera członkostwo naszego kraju w UE – powiedziała dr Małgorzata Bonikowska, Prezes CSM, w audycji „EKG” na antenie Radia TOK FM.

Zestrzelenie rosyjskiego samolotu na granicy turecko-syryjskiej to jasny sygnał wobec Moskwy, że posuwa się zbyt daleko w swoich ekspansywnych działaniach. Ten tragiczny incydent być może przyczyni się do zmiany dynamiki relacji pomiędzy Rosją i Zachodem. Dotychczas Kreml narzucał inicjatywę, natomiast UE i USA starały się znajdować skuteczne odpowiedzi. W obecnej sytuacji warto poszukać rozwiązań, które zmuszą Moskwę do reagowania na kroki Zachodu – dodała dr Bonikowska.

W dyskusji wzięli także udział dr Jakub Borowski (Szkoła Główna Handlowa) oraz Sebastian Mikosz (Wiceprezydent Pracodawców RP).

Posłuchaj całej audycji >>