Ta strona korzysta z plików cookie.

Poland’s success in the area of international trade and foreign direct investment

20 września 2022
Bałkańskie ambicje i polskie inspiracje

Centrum Europejskie UW i Centrum Stosunków Międzynarodowych zapraszają na webinarium: 

„Sukces Polski w dziedzinie handlu międzynarodowego i bezpośrednich inwestycji zagranicznych: uwarunkowania i perspektywy”. 

Webinarium jest częścią projektu „Bałkańskie ambicje i polskie inspiracje”. Jest to zadanie publiczne finansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu grantowego „Dyplomacja Publiczna 2022”. 

DEBATA BĘDZIE DOSTĘPNA NA KANALE YOUTUBE: Centrum Stosunków Międzynarodowych od 21 września 2022 r. o godzinie 17:00 CEST. 

Naszymi gośćmi będą: 

dr hab. Małgorzata Dziembała, prof. UE. doktor habilitowany  nauk ekonomicznych; Kierownik Katedry Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Prowadzi badania dotyczące polityki gospodarczej UE, w tym polityki spójności, konkurencyjności regionów, innowacyjności i współpracy międzynarodowej regionów, procesów integracyjnych w UE i na świecie. 

Wojciech Tyborowski, Dyrektor Invest in Pomerania, czyli centrum obsługi inwestorów w województwie pomorskim. Doświadczony kierownik projektów, z wcześniejszym doświadczeniem zawodowym w ABSL i ACCA. Ukończył Uniwersytet Gdański. 

dr hab. Stanisław Umiński, prof. UG. Doktor habilitowany w Katedrze Gospodarki Międzynarodowej i Rozwoju Gospodarczego, członek zarządu Instytutu Rozwoju UG oraz starszy analityk ABSL. Ekspert w zakresie integracji europejskiej, bezpośrednich inwestycji zagranicznych, handlu międzynarodowego oraz analityk handlu w ujęciu regionalnym. Autor licznych publikacji naukowych, w tym w prestiżowych czasopismach naukowych. 

dr Aleksandra Borowicz, adiunkt na Uniwersytecie Gdańskim. Jej badania koncentrują się na bezpośrednich inwestycjach zagranicznych i ekonomii integracji europejskiej. Członek wielu zespołów projektowych współfinansowanych przez Unię Europejską oraz m.in. Narodowy Bank Polski. Realizowała projekty ze środków krajowych i regionalnych. Członek PECSA (Polish European Community Studies Association) oraz Team Europe przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie. Autorka i współautorka artykułów i książek naukowych.