Ta strona korzysta z plików cookie.

„Podczas debaty liderek zabrakło odpowiedzi na kluczowe pytania” – dr Małgorzata Bonikowska w Radiu TOK FM [20.10.2015]

20 października 2015
CSM w mediach

Debatę Ewy Kopacz i Beaty Szydło należy ocenić jako wyrównaną, ale jej poziom merytoryczny pozostawiał wiele do życzenia. Zabrakło pogłębionej wizji Polski w perspektywie najbliższych lat, dyskusji o strategicznych kierunkach rozwoju kraju. Debatowano na temat bieżących zagadnień, zamiast skupić się na kluczowych kwestiach. Od liderek wiodących ugrupowań należałoby oczekiwać: wyjaśnienia własnej roli w polityce, programu reprezentowanych partii, a także pomysłu na rozwój Polski i jej aktywność na arenie międzynarodowej. Nie usłyszeliśmy, jakim krajem ma być Polska w Europie i na świecie – oceniła dr Małgorzata Bonikowska, Prezes CSM, w audycji „Pierwsze śniadanie” na antenie Radia TOK FM.

Autentyczne przywództwo wynika z doświadczeń i przekonań człowieka, a nie wyuczonych sformułowań. Odróżnia to liderów od zarządzających średniego i niższego szczebla. Podczas debaty Ewy Kopacz i Beaty Szydło niestety zabrakło przekazu, który można by uznać za autentyczny – dodała dr Bonikowska.

W dyskusji wzięli także udział prof. Ewa Marciniak (Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego) i dr Maciej Bukowski (Prezes Warszawskiego Instytutu Nauk Ekonomicznych).

Posłuchaj całej audycji >>