Ta strona korzysta z plików cookie.

„Nowa strategia bezpieczeństwa Europy za mało miejsca poświęca wojnie hybrydowej” – Prezes CSM w Polskim Radiu 24 [07.07.2016]

7 lipca 2016
CSM w mediach

W ciągu ostatniej dekady sytuacja Europy i świata poszła w stronę destabilizacji i chaosu. Dzisiaj można mówić bardziej o światowym nieporządku niż ładzie. W tej sytuacji rozeznać się jak działać jest bardzo trudno, również dlatego, że Europa jest znacznie mniej stabilna niż w 2003 roku, kiedy był tworzony pierwszy taki dokument. W nowej Globalnej Strategii Unii Europejskiej pojawiły się nowe obszary refleksji takie jak cyber-bezpieczeństwo i ataki terrorystyczne, jednak za mało miejsca poświęcone zostało wojnie hybrydowej, której ważnym elementem jest informacja i dezinformacja – powiedziała dr Małgorzata Bonikowska w programie „Świat w Powiększeniu” na antenie Polskiego Radia 24.

Rozmawiano również o zatwierdzonym przez eurodeputowanych planie utworzenia europejskiej straży granicznej i przybrzeżnej. Drugim gościem Polskiego Radia 24 był dr Paweł Dąbrowski, przewodniczący Rady ds. Uchodźców przy Premierze. Audycję prowadził Bogumił Husejnow.

Czytaj więcej