Ta strona korzysta z plików cookie.

Nowa osoba w składzie Rady Programowej TVP Polonia

17 listopada 2008
Wydarzenia

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji powołała prof. Krystynę Iglicką-Okólską w skład Rady Programowej TVP Polonia. Tym samym KRRiT uzupełniła wakujące stanowisko po zmarłym w marcu br. senatorze Andrzeju T. Mazurkiewiczu.

Prof. dr hab. Krystyna Iglicka-Okólska wykłada na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie. Związana jest też z innymi znanymi uczelniami i instytutami naukowo-badawczymi, m.in. Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego, Instytutem Studiów Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Stosunków Międzynarodowych, Instytutem Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej, Instytutem Spraw Publicznych a także zagranicznymi uniwersytetami.

Jest autorką licznych monografii, prac badawczych i artykułów z zakresu migracji. Najbardziej cenione prace to: „Kontrasty migracyjne Polaków. Wymiar transatlantycki”; „Migracje powrotne Polaków. Powroty – sukcesy czy rozczarowania?” i „Zarządzanie migracją. Przypadek i doświadczenia Polski w odniesieniu do dyrektywy Komisji Europejskiej”.