Ta strona korzysta z plików cookie.

Dr hab. Adriana Łukaszewicz

Dr hab. Adriana Łukaszewicz

Ekspert

Specjalizacja: Kraje Arabskie, Zatoka Perska

Ekonomistka, politolog, specjalistka w dziedzinie stosunków międzynarodowych. Prezentuje unikatowe podejście do problematyki ekonomicznej, związane z interdyscyplinarnością analizy badawczej. Główne pola zainteresowań to rynki energetyczne, lotnictwo, gospodarka światowa oraz gospodarki monarchii naftowych Zatoki Perskiej.

Jest rozpoznawalnym ekspertem w skali krajowej oraz międzynarodowej z zakresu problematyki Zatoki Perskiej. Parokrotnie przebywała w krajach Zatoki w kluczowych ośrodkach badawczych, analitycznych i decyzyjnych- takich jak Emirates Centre of Strategic Studies w Abu Dhabi, Qatar University, Al Jazeera Center for Studies w Doha czy Diplomatic Academy of the Ministry of the Foreign Affairs w Doha.

Wykładała w wielu zagranicznych uczelniach, m.in. w Cambridge University, Universidad Carlos III de Madrid i Uniwersytecie w Mediolanie. Autorka licznych publikacji, poświęconych głównie gospodarkom państw Bliskiego Wschodu. Zajmuje się m.in. zagadnieniami dotyczącymi rynków finansowych i polityk gospodarczych krajów regionu Zatoki Perskiej.