Najnowsze wydanie dwumiesięcznika “Nowa Europa Wschodnia” (styczeń – luty 2018)

new-2018-1-okladka-20171213-m 5693

„Mówiąc o stosunkach Kijowa i Warszawy, skupiamy się często na historii – tymczasem na innych polach współpraca jest dynamiczna. Obszarem, który może wypełnić treścią deklaracje o strategicznym partnerstwie, jest energetyka” – pisze Paweł Kost w najnowszym wydaniu dwumiesięcznika “Nowa Europa Wschodnia” w artykule Polska. Ukraina. Świat. Nowe rozdanie?. W numerze także m.in. Jan Jacek Bruski opowiada, dlaczego bezpośrednio po I wojnie światowej Ukraińcom nie udało zbudować się własnego państwa, Marek Kornat i Mariusz Wołos mówią o Józefie Becku, Mateusz Kubiak zastanawia się, jak Baku instrumentalizuje sport, Natalia Bryżko kreśli portret Petersburga, Michał Potocki pisze o handlu prowadzonym z donbaskimi separatystami, Igor Miecik przybliża sylwetkę Wasyla Stusa, Krzysztof Strachota pisze o kurdyjskiej walce o niepodległość, a nasi recenzenci omawiają najciekawsze książki dotyczące regionu.

W magazynie ukazują się regularnie analizy, teksty publicystyczne, reportaże, wywiady, opracowania na tematy historyczne i kulturowe, a także recenzje książek. “Nowa Europa Wschodnia” jest partnerem medialnym CSM.

Czytaj więcej na temat ostatniego wydania “Nowej Europy Wschodniej”

new-2018-1-okladka-20171213-m 5693

 

 

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Menu
Gaziantep masaj Kutahya masaj Elazig masaj Trabzon masaj Malatya masaj Sivas masaj Ordu masaj Sakarya masaj Manisa masaj Mersin masaj Tokat masaj Afyon masaj Denizli masaj Kayseri masaj Eskisehir masaj Pamukkale mutlu son sanliurfa mutlu son Didim mutlu son sanliurfa mutlu son