Osobiście uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłoby przyznanie statusu regionu autonomicznego Górskiego Karabachu w obrębie Azejberdżanu. Natomiast uważam, że żadna ze stron nie jest do tego gotowa – dr Bruno Surdel, ekspert CSM na antenie radia Wnet.
Sytuacja wygląda tak, że konflikt w Górskim Karabachu jest bardzo na rękę prezydentowi Turcji, dlatego że im jest większy i szerszy wyłom w porządku międzynarodowym, a szczególnie powojennym porządku dotyczącym granicy, tym lepiej dla prezydenta Turcji – dodaje ekspert.
![„Najlepszym rozwiązaniem byłoby przyznanie Górskiemu Karabachowi autonomii w ramach Azerbejdżanu” – dr Bruno Surdel, ekspert CSM [07.10.2020]](https://csm.org.pl/wp-content/uploads/2020/10/Forbes-8-300x262.png)
![„Najlepszym rozwiązaniem byłoby przyznanie Górskiemu Karabachowi autonomii w ramach Azerbejdżanu” – dr Bruno Surdel, ekspert CSM [07.10.2020]](https://csm.org.pl/wp-content/uploads/2021/02/AFRYKA-212x300.jpg)