W dniach 27-28 listopada 2014 roku w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym EXPO Łódź, odbyła się druga edycja Kongresu POLANDAFRICA z udziałem najwyższych przedstawicieli władz polskich oraz rządów afrykańskich. Było to forum dyskusji bieżących zagadnień biznesowych, najlepszych praktyk oraz strategii dla rosnących możliwości wzajemnej współpracy. Było to także kulminacyjne wydarzenie dla agencji inwestycyjnych, organizacji biznesowych, izb gospodarczych oraz przedsiębiorców z Afryki i Polski. Głównym celem Kongresu było wspieranie rozwoju stosunków gospodarczych między Polską a Afryką. Specjalnie na to wydarzenie, wspólnie z THINKTANK, CSM opracował Leksykon Państw Afrykańskich w jęz. angielskim. 

Podczas kongresu odbyły się ogólne sesje plenarne oraz ogólne i sektorowe sesje biznesowe, w ramach których toczyły się dyskusje panelowe najwyższej klasy ekspertów, spotkania bezpośrednie i kuluarowe umożliwiające nawiązanie unikalnych kontaktów dla rozwoju biznesu na linii Afryka-Polska, oraz biznesowe rozmowy B2B i B2G. W ramach Kongresu odbyła się również wystawa i został wydany katalog i reklama internetowa, które umożliwią firmom i organizacjom z Afryki i Polski przedstawienie ich unikalnej oferty i zainteresowanie nią partnerów w rozmowach B2B i B2G.

Organizatorami wydarzenia byli: Regionalna Izba Gospodarcza-Łódź wraz z Instytutem Afrykańskim, Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego oraz PAIiIZ.

Źródło i więcej informacji: http://polandafrica.pl/pl (RIG Łódź)

Leksykon CSM będzie dostępna w sprzedaży od stycznia 2015 roku. Zamówienia można składać już dziś,
wysyłając zapytanie na nasz adres: info@csm.org.pl