Ta strona korzysta z plików cookie.

Konferencja „Nowa Koncepcja Strategiczna NATO – Zagrożenia globalne, transatlantyckie i regionalne a interesy i miejsce Europy Środkowej”

8 marca 2010
Wydarzenia

Centrum Stosunków Międzynarodowych we współpracy z MON i ze wsparciem NATO organizuje na Zamku Królewskim w Warszawie, w piątek 12 marca 2010 roku, w 11. rocznicę przystąpienia Polski do Sojuszu, trzecią konferencję międzynarodową poświęconą problematyce bezpieczeństwa pt:

Nowa Koncepcja Strategiczna NATO – Zagrożenia globalne, transatlantyckie i regionalne a interesy i miejsce Europy Środkowej.

Celem konferencji będzie dokonanie analizy rozmaitych aspektów niezbędnej adaptacji Sojuszu do nowych celów, zagrożeń oraz wyzwań. Odniesiemy się do pracy Grupy Ekspertów NATO, w pracach której uczestniczy m.in. prof. Adam D. Rotfeld, a której Raport mieć będzie istotny wpływ na ostateczne propozycje, które państwom sojuszniczym ma przedłożyć w 2010 roku Sekretarz Generalny
NATO.

Obecna debata nad przyszłością Sojuszu Atlantyckiego jest toczona w wielu krajach i wywołuje zrozumiałe zainteresowanie w Polsce i w całym regionie Europy Środkowej i Wschodniej, nie tylko w gronie polityków, wojskowych, dyplomatów czy ekspertów, ale i wśród szerszej opinii publicznej.

Na konferencji wystąpią m.in. Sekretarz Generalny NATO, p. Anders Fogh Rasmussen, Minister Obrony Narodowej, p. Bogdan Klich oraz Minister Spraw Zagranicznych, p. Radosław Sikorski. W konferencji udział weźmie ponad 200 polityków, dyplomatów, wojskowych i ekspertów z USA, Kanady i Europy, także sojusznicy oraz partnerzy NATO z Europy Środkowej i Wschodniej.