Ta strona korzysta z plików cookie.

Koalicja polskich think-tanków na rzecz wzmocnienia rzeczowej debaty o Unii Europejskiej

25 lutego 2019
Inne

Z przyjemnością informujemy, że CASE – Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych zainicjowało powstanie koalicji think-tanków, składającej się z najlepszych niezależnych polskich instytucji wspierających badania, edukację i szerzenie wiedzy ekonomicznej i społecznej w Polsce. Tegoroczne działania Koalicji są skupione wokół 15. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej, przypadającej 1 maja. W ramach współpracy będziemy regularnie publikować wysokiej jakości analizy, eksperckie rekomendacje i niezależne opinie dt. członkostwa Polski w UE, a także organizować bezpłatne wydarzenia związane z tematyką unijną.

 – Istotnym celem koalicji jest również pogłębienie współpracy polskich think-tanków. Poprzez wspólne działania pragniemy podkreślić istotną rolę think-tanków w debacie publicznej. Wierzymy, że Koalicja może zdziałać dużo więcej niż poszczególne organizacje w pojedynkę – mówi dr Izabela Styczyńska, wiceprezes CASE.

Ponadto CASE w tym roku opublikuje raport pt. „Nasza Europa: 15 lat Polski w Unii Europejskiej”,   który ma na celu podsumowanie ekonomicznych i społecznych korzyści członkostwa Polski w UE w oparciu o twarde dane, oraz omówienie kluczowych wyzwań dalszej integracji europejskiej z punktu widzenia Polski.

Wkrótce uruchomimy również nową stronę internetową, na której będziemy umieszczać publikacje i informacje o wydarzeniach organizowanych w ramach projektu.

Członkowie Koalicji (alfabetycznie):

CASE- Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych – inicjator oraz koordynator działań Koalicyjnych

 

Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA – członek Koalicji

 

Centrum Stosunków Międzynarodowych– członek Koalicji

 

Forum Obywatelskiego Rozwoju – członek Koalicji

 

Fundacja Centrum im. prof. Bronisława Geremka– członek Koalicji

 

Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego – członek Koalicji

 

Global.Lab – członek Koalicji

 

GRAPE – członek Koalicji

 

In.Europa – członek Koalicji

 

Instytut Badań Strukturalnych – członek Koalicji

 

Polska Fundacja im. Roberta Schumana – członek Koalicji

 

Towarzystwo Ekonomistów Polskich – członek Koalicji.