Ta strona korzysta z plików cookie.

„Jeszcze 10 czy 15 lat temu wydawało się, że czas wielkiej polityki minął, nadchodzi epoka globalnych interesów. Wtedy w Davos dominował głos biznesu. Teraz znów uważnie słuchano polityków” – dr Bonikowska na łamach portalu „My Company” [28.02.2023]

28 lutego 2023
CSM w mediach

Przed wojną Ukraina nie była w świecie zauważana, w świadomości Zachodu istniała przede wszystkim Rosja. Dziś sprawa ukraińska stała się międzynarodowym symbolem walki z opresją, przeciwstawienia się autorytarnym reżimom i brutalnej sile – powiedziała dr Bonikowska, prezes CSM, w wywiadzie dla portalu „My Company”.

W rozmowie został podjęty wątek tegorocznego Davos w Szwajcarii, motto którego brzmiało „Współpraca w podzielonym świecie”.

Nie ma wątpliwości, że dziś najbardziej paląca jest sprawa zaprowadzenia jakiegoś międzynarodowego ładu, który się zachwiał przez rosyjską inwazję na Ukrainę. W Davos dużo mówiono też o kryzysie energetycznym i – o czym może w Polsce rzadko pamiętamy – żywnościowym – mówiła prezes.

Charakterystyczne było to, że nie ograniczano się do dyskusji tylko o wojnie, lecz także o tym, co będzie po niej. Na pierwszym planie był temat odbudowy Ukrainy, skali i kosztów tego procesu – dodała.

Czytaj więcej