Ta strona korzysta z plików cookie.

„Europa Środkowa zyska większe znaczenie w polityce zagranicznej Polski” – dr Małgorzata Bonikowska w Polsat News [30.10.2015]

30 października 2015
CSM w mediach

Polityka zagraniczna Polski prowadzona przez nowy rząd Prawa i Sprawiedliwości będzie najpewniej umiarkowana, lecz w kilku obszarach można spodziewać się zmiany rozłożenia akcentów. Należy oczekiwać, że PiS poświęci więcej uwagi regionowi Europy Środkowej jako strategicznemu kierunkowi aktywności dyplomatycznej Warszawy. W tym kontekście dwiema najważniejszymi strukturami powinny być Grupa Wyszehradzka oraz Trójkąt Weimarski. Ponadto, nowy rząd podejmie bardziej aktywne działania na rzecz kształtowania priorytetów polityki UE m.in. wobec Ukrainy – stwierdziła dr Małgorzata Bonikowska, Prezes CSM, w audycji „Państwo to my” na antenie Polsat News.

Wydaje się prawdopodobne, że słowem-kluczem w polityce zagranicznej nowego rządu będzie bezpieczeństwo. Dotyczy to nie tylko kwestii militarnych, ale także m.in. postulatu unii energetycznej i zapewnienia większego bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni – dodała dr Bonikowska.

Obejrzyj całą audycję >>