Eugeniusz Smolar, ekspert Centrum Stosunków Międzynarodowych, w felietonie dla portalu Kultura Liberalna skomentował europejską wizytę Joe Bidena.
Zauważył między innymi, że „najważniejszym jej celem była reintegracja Zachodu na bazie gwarancji bezpieczeństwa, demokratycznych wartości, pogłębienia więzi z sojusznikami oraz osłabienia napięć i nieufności we wzajemnych stosunkach po dramatycznym spadku zaufania do Ameryki w czasie prezydentury Donalda Trumpa”.
![Eugeniusz Smolar w felietonie dla Kultury Liberalnej: „Niedoceniona w Polsce podróż europejska prezydenta Bidena” [01.07.2021]](https://csm.org.pl/wp-content/uploads/2021/07/Bartlomiej-Nowak-Crowd-Media-zdjecie-300x172.jpg)
![Eugeniusz Smolar w felietonie dla Kultury Liberalnej: „Niedoceniona w Polsce podróż europejska prezydenta Bidena” [01.07.2021]](https://csm.org.pl/wp-content/uploads/2021/07/Flickr_-_boellstiftung_-_Panel_2-300x240.jpg)