Ta strona korzysta z plików cookie.

Prezes CSM w Londynie podczas referendum o UE

23 czerwca 2016
Wydarzenia

“If I go there will be trouble, and if I stay it will be double” – to fragment popularnej ostatnio na Wyspach piosenki Should I Stay or Should I Go? zespołu The Clash. Można stwierdzić, że jej tekst odzwierciedla dzisiejsze nastroje Brytyjczyków, stojących przed prawdopodobnie najtrudniejszym wyborem ostatnich dziesięcioleci. Bez wątpienia referendum w sprawie wystąpienia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej zadecyduje o przyszłości Brytyjczyków. Jakie konsekwencje dla Unii Europejskiej może przynieść spełnienie się czarnego scenariusza czyli Brexit? Na te pytania próbowała odpowiedzieć dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych, relacjonując na żywo z Londynu przebieg referendum.

UE nie może przespać tego momentu. Nawet jeśli Brexit nie nastąpi, podziały pozostaną. Brytyjczycy to tylko spektakularny przykład eurosceptycznego trendu, ktory jest w całej Europie. Zwolennicy UE muszą umieć nie tylko Unii bronić we własnym gronie, ale przekonać do niej zagubionych bądz niechętnych – Prezes CSM, w rozmowie z MAciejem Worochem, korespondentem TVN w Londynie.

Dzis prasa jest w większosci niechętna UE, politycy są mocno podzieleni. Caly naród jest w szoku po zabójstwie posłanki partii pracy Jo Cox, której 42 urodziny zbiegły się z datą referendum. Wielu Brytyjczyków jeszcze dzień przed referendum nie wiedziało jak będzie głosować. – dodała Bonikowska.

Zapraszamy na debatę CSM o przyszłości UE po brytyjskim referendum: 24.06 godz. 14.00 w Warsaw Trade Tower LINK
The Clash: LINK

mb